ZAVŘÍT
Pozvěte hudbu
do Vašich
duší
Mrkněte na videopozvánku...

O nás

 

 

Milí příznivci festivalu Podkrkonošské hudební léto, 

 

dovolte, abychom vám představili členky týmu festivalu Podkrkonošské hudební léto: Ludmilu Pavlovou, Kristýnu Háblovou a Janu Šanderovou. Ačkoliv má každá svou vlastní práci (nebo dokonce práce), především v létě se všechny tři spojíme v přípravách festivalu, abychom Vám mohly přinést klasickou hudbu, virtuózy a umělce se znělými jmény, ale také především nezapomenutelnou atmosféru do oblasti Podkrkonoší. Provádíme vás několika koncerty napříč létem. Tím však naše práce nekončí. Koncerty jsou už jen sladkou odměnou po celoroční práci, při které tvoříme dramaturgii koncertů, píšeme granty a  také děláme vyúčtování.

 

Ludmila Pavlová

 

Ludmila Pavlová, zakladatelka festivalu a přední česká houslistka, svůj příběh spojený s festivalem cítí takto: ,,Věřím, že věci se dějí z nějakého důvodu a náhody jsou příležitostí, pokud se nepřehlíží. Potkávat správné lidi na správných místech je jednou z věcí, za které jsem v životě šťastná. Když jsem v roce 2016 zakládala festival Podkrkonošské hudební léto, nenapadlo by mě, kolik takových náhod nás potká. Navázání na můj každoroční poutní koncert v kostele svatého Mikuláše v Nové Pace se rozrostl na přání místních obyvatel do festivalového a mezinárodního formátu. Klíčové však bylo potkat ty správné dobré duše - místní organizátory, přátele hudby, hudebníky z celého světa, interní jádro spolku "Krásná hudba, z. s." (kde spolupracujeme se skvělou Kristýnou a Janou) a v přední řadě také naše posluchače, kteří atmosféru koncertů tvoří s námi. A právě zde děkuji za náhodu, jelikož mě svedla dohromady s lidmi, kteří jsou již hluboko v mém srdci a děkuji za každého, kdo dá do tohoto projektu svou duši stejně tak, jako já, a můžeme spolu rezonovat hudebně či organizačně.” Více se o ní můžete dozvědět na www.ludmilapavlova.net

 

 

Kristýna Háblová

 

Kristýna Háblová, produkční festivalu, o sobě říká: ,,Když mě Lída před skoro třemi roky oslovila, zda bych jí nepomohla s festivalem, neváhala jsem, protože je to má dobrá kamarádka. Úplně jsem ale nevěděla, do čeho jdu. Studovala jsem v té době ještě ve Švýcarsku operní zpěv a na dálku jsme pracovaly na dramaturgii, grantech a dalších nápadech pro festival.Poté jsem se vrátila znovu do Čech a ke studiím hudební produkce na HAMU, což mi určitě poskytlo další vhled pro produkční práci. Tehdy jsme na vše byly s Lídou samy a bylo to poměrně náročné. Lída mi později řekla, že kdybych jí s festivalem tehdy nepomohla, pravděpodobně by v něm nepokračovala. Jsem tedy moc ráda, že jsem se postu produkční ujala a že se tóny houslí či zpěvu v Podkrkonoší linou dál. Tento rok (2021) už jsme na to naštěstí tři a celý proces je mnohem jednodušší a příjemnější! Festival  Podkrkonošské hudební léto je opravdu výjimečný díky Lídinému vřelému vztahu s Novou Pakou a jejími obyvateli. Určitě je velké plus, že lidé z Podkrkonoší mohou přijít na koncerty špičkových umělců, za kterými by jinak museli jezdit do velkých měst. Je to radost!” Kristýna mimo jiné provozuje e-shop www.mujstastnydomov.cz a je zakladatelkou projektu www.vzivoteclovekem.cz

 

 

Jana Šanderová

 

Jana, účetní festivalu, je s námi od roku 2020/21 a jak se k festivalu dostala ona? ,,K festivalu Podkrkonošské hudební léto jsem se dostala jako slepý k houslím. Byla jsem Lidušce na absolventském koncertě, tam to bylo vlastně poprvé, co jsem ji slyšela hrát. Velmi mě oslovilo její vystupování a mohla jsem u něj popřemýšlet, že jsme se společně nesetkaly dobrých dvacet let. Každá šla svým směrem, ačkoliv jsme spolu vyrůstaly. S Liduškou jsme se po dvaceti letech sešly a naše cesty se znovu spojily. Bylo to opravdu moc milé shledání a tam mi řekla o festivalu poprvé. Pro mě se otevřely dveře k něčemu neznámému. Bála jsem se, protože jsem neměla doposud žádné zkušenosti s takovým projektem, ale zároveň mě to velice lákalo. Pamatuji si naši první schůzku u Kristýny doma, kde poletovali dva papoušci, dostaly jsmeuvařenou kávičku a výborné koláčky a začaly jsme společně připravovat 5. ročník Podkrkonošského hudebního léta. Co víc si přát, než mít kolem sebe super lidi a podílet se na vytvoření něčeho smysluplného a krásného jako je právě festival Podkrkonošské hudební léto. Jsem ráda, že jsem jeho součástí.”

 

Mája Rydlová

 

K festivalovému týmu se přidala na konci roku 2021, aby před nadcházejícím 6. ročníkem pomohla navázat nová mediální a sponzorská partnerství a využila svoje zkušenosti posbírané na festivalech Musica Orbis Prague Festival a Dvořákova Praha.

 

Dostávejte aktuality v e-mailu
Zaregistrujte se k našemu newsletteru a získávejte pravidelný přehled o novinkách z dění festivalu.
Podkrkonošské hudební léto
+420 737 554 879
krasna.hudba.phl@gmail.com
Krásná hudba, z.s., Oplany 63, 281 63
IČO: 05411947, Banka: 3057149002/5500 (Raiffeisenbank Bank)
Všechna práva vyhrazena © Podkrkonošské hudební léto