ZAVŘÍT
Pozvěte hudbu
do Vašich
duší
Mrkněte na videopozvánku...

Mistrovské kurzy s polským klavíristou Marcinem Sikorskim

 

 

Moc rádi bychom vám nabídli jednodenní mistrovské kurzy při 7. ročníku festivalu Podkrkonošské hudební léto, který založila houslistka Ludmila Pavlová v roce 2016. 


Tento rok se otevírají jednodenní kurzy v oboru klavír se známým polským klavíristou Marcinem Sikorskim.


Marcin Sikorski je klavírista specializující se na komorní hudbu a uznáván jako „jeden z nejvýznačnějších polských komorních pianistů své generace“. Jeho výkony jsou vysoce ceněny jak publikem, tak kritikou. Je profesorem komorní hudby na Hudební akademii v Bydgoszczi a pravidelně spolupracuje s Konzervatoří v Pekingu. Je také vítězem soutěží komorní hudby v Paříži, Gdaňsku a laureátem v Pörtschachu, Vercelli
a Krakově. Jako kolaborativní pianista získal ocenění na Szymanowského mezinárodní houslové soutěži, Tansmanově mezinárodní soutěži v Lodži, Wieniawského soutěži v Poznani a Chačaturjanově houslové soutěži v Jerevanu. Kromě živých vystupování natočil více než 25 CD a natočil několik televizních a rozhlasových nahrávek

‼️Tyto kurzy doporučujeme spíše pokročilým studentům vysokých umělecých škol, konzervatoří nebo hudebních gymnázií. ‼️
❣️Zároveň ale velmi vřele doporučujeme vážným zájemcům hudby, aby se přišli podívat jako pasivní účastníci - to znamená, že s Marcinem nebudete přímo pracovat např. na své technice a interpretaci, ale budete moci vše sledovat v sále a učit se, sbírat nové zkušenosti.

 

Kurzy se konají 30. června 2023 (čas bude ještě upřesněn).
2. července od 18 h se mohou účastníci kurzů zdarma zúčastnit slavnostního zahajovacího koncertu festivalu, kde vystoupí Marcin Sikorski (klavír) a Ludmila Pavlová (housle) s výjimečným programem. Žáci tedy budou mít možnost sledovat své pedagogy při večerním vystoupení. 

 

Cena jednodenního kurzu je 1000 Kč pro aktivního účastíka kurzů / 300 Kč pro pasivního účastníka. Každý žák bude mít vstup zdarma na koncert v Hotelu Centrál, a to i se svou rodinou v počtu max. 4 osob. 
☀️ aktivním účastníkem se rozumí hráč, který bude aktivně pracovat s pedagogem na své hráčské technice a interpretaci vybraného repertoáru.
☀️ pasivní účastník má jedinečnou šanci kurzy sledovat, učit se a sbírat zkušenosti pro svůj další vývoj. 

 Poslední možný termín přihlášení je 26.6.2023. Budeme vás včas kontaktovat s dalšími informacemi a harmonogramem. KAPACITA JE OMEZENÁ NA PRVNÍCH 5 AKTIVNÍCH ÚČASTNÍKŮ, které vybere Marcin podle úrovně a reperotáru hráče.  Ohledně platby za aktivní účast se na vás obrátíme jednotlivě! 

 

prihlasit-se

 

11033446.  11033450

 

masterclass 9 masterclass 8

 

Dostávejte aktuality v e-mailu
Zaregistrujte se k našemu newsletteru a získávejte pravidelný přehled o novinkách z dění festivalu.
Podkrkonošské hudební léto
+420 737 554 879
krasna.hudba.phl@gmail.com
Krásná hudba, z.s., Oplany 63, 281 63
IČO: 05411947, Banka: 3057149002/5500 (Raiffeisenbank Bank)
Všechna práva vyhrazena © Podkrkonošské hudební léto