ZAVŘÍT
Pozvěte hudbu
do Vašich
duší
Mrkněte na videopozvánku...

5. ročník - Podkrkonošské hudební léto 2021

Je za námi poslední koncert 5. ročníku (3.7. - 8.8. 2021) festivalu a my vám, obyvatelům Nové Paky, chceme moc poděkovat za vaši účast na rozmanitých představeních, které jsme pro vás společně s mladými, talentovanými a známými umělci připravili.

Vážení a milí posluchači festivalu Podkrkonošské hudební léto,

Je za námi poslední koncert 5. ročníku festivalu a my vám, obyvatelům Nové Paky, chceme moc poděkovat za vaši účast na rozmanitých představeních, které jsme pro vás společně s mladými, talentovanými a známými umělci připravili.

Velice nás potěšil příběh jedné fanynky, která na Hrad Pecka dokonce z Nové Paky stopovala, aby se na koncert dostala včas (žádný spoj totiž nebyl). Patří jí velká poklona!

Za nádherné květiny děkujeme Heleně Švermové z květinové farmy Statek Ledkov.

Letošní ročník jsme zahájili 3. července v Hotelu Centrál v Nové Pace, kde zpívala arménská sopranistka Varine Mkrtchyan společně s houslistkou Ludmilou Pavlovou a obě doprovázela klavíristka Natalie Schwamová. Zazněly lidové písně, ale také náročné árie i  orientální arménské písně. Zakladatelka festivalu Ludmila Pavlová se skvěle ujala také improvizovaných doprovodů k písním na housle! U písně od Antonína Dvořáka Když mě stará matka nezůstalo jedno oko suché! Bylo nám ctí přivítat mezi posluchači také hosty arménské delegace.   

Následoval koncert 11. července na Hradě Pecka, kde se představilo již známé a sehrané  Duo Affettico (Ludmila Pavlová - housle, Filip Kudelásek - kytara), které zahrálo v jednom z rekonstruovaných sálů hradu. Jak je tomu již zvykem, zazněla také premiéra skladby psané pro festival - tentokrát od Jiřího Trtíka, výherce ceny OSA (Ochranný svaz autorský). Kdo koncert navštívil, potvrdí nám, že se hrály samé pecky!

Pro publikum, které si rádo poslechne i něco více ,,od podlahy", jsme připravili Moravský cimbálový večer opět na Hradě Pecka 16. července. Cimbálová kapela z Moravy měla velký úspěch a ku velké radosti posluchačů pak hrála ještě nad rámec svého vystoupení mnoho písniček na přání. Nechybělo, jak se patří,  dobré víno! 

V kostele svatého Mikuláše proběhl 1. srpna již tradiční poutní koncert, kde splynuly tóny houslí s violoncellem v podání Dua Euforica (Ludmila Pavlová, Eduard Šístek).  Výjimečnou atmosféru koncertu podpořila i nádherná akustika kostela.

Poslední koncert se uskutečnil 8. srpna v kostele svatého Vavřince ve Staré Pace, kde zahrálo Quarteto Harmonico v čistě ženském složení: Ludmila Pavlová, Miriam Haniková, Dora Hájková, Anežka Jiráčková (která pohotově zaskočila za violistu Tomáše Krejbicha). Krásný kostel ve Staré Pace se rozezněl meditativními i energickými kusy pro smyčcový kvartet a atmosféra koncertu byla jedinečná. Tím mohl být festival se spokojeností nás všech uzavřen.

   . .

Zpět...
Dostávejte aktuality v e-mailu
Zaregistrujte se k našemu newsletteru a získávejte pravidelný přehled o novinkách z dění festivalu.
Podkrkonošské hudební léto
+420 737 554 879
krasna.hudba.phl@gmail.com
Krásná hudba, z.s., Oplany 63, 281 63
IČO: 05411947, Banka: 3057149002/5500 (Raiffeisenbank Bank)
Všechna práva vyhrazena © Podkrkonošské hudební léto