ZAVŘÍT
Pozvěte hudbu
do Vašich
duší
Mrkněte na videopozvánku...

3. ročník - Podkrkonošské hudební léto 2019

Ano, s příchodem podzimu se může vloudit do duše smutek nebo i nostalgie. Ale 3. ročník festivalu klasické hudby Podkrkonošského hudebního léto byl tak bohatý, obsažný, nápaditý a veselý, že rozhodně nezklamal žádného posluchače v lůně nádherné podkrkonošské přírody.

Už úvodní koncert - Open Air na hradě Pecka - potěšil návštěvníky originálním provedením jazzu na hradbách. Slavnostního zahajovacího koncertu v secesním sále hotelu Centrál se ujala vynikající ruská klavíristka žijící v Londýně Alissa Firsova spolu s organizátorkou celého festivalu houslistkou Ludmilou Pavlovou.

 

O další hodnotné hudební lahůdky se podělila houslistka rovněž na tradičním poutním koncertě u příležitosti slavnosti Nanebevzetí Panny Marie v kostele v Nové Pace.

 

Zcela nečekaná „bomba“ ovšem byla účast a ohlasy na vystoupení pěveckého čtyřlístku Quator Nachtigal v kostele sv. Vavřince ve Staré Pace 10. srpna 2019. I přes nepřízeň počasí byl kostel úplně naplněn, mnozí i stáli. Nechtěli si totiž nechat skladbybarokní až po současné v interpretaci krystalicky čistého čtyřhlasu. Pro tento den byla stvořena také modlitba „Otče náš“ skladatelem Jiřím Slabihoudkem, která zde měla premiéru.

 

V neposlední řádě je třeba poděkovat za přijetí pozvání na festival od čínského klavíristy Haiou Zhanga, který spolu s houslemi v rukách Ludmily Pavlové potěšil nadšené posluchače v sále Městského muzea ve Dvoře Králové sonátami velikánů jako jsou E. Grieg, L. van Beethoven a W. A. Mozart.

 

O uvolněný závěr festivalu se postaral Moravský večer s cimbálovou muzikou, kde se i tančilo a slavilo blížící se vinobraní ochutnáváním pravého moravského vína.

 

S poděkováním všem, kdo zajistili 3. ročník festivalu PHL finančně, odborně i organizačně, se již nyní můžeme těšit na ročník příští, jehož dramaturgie je již nyní připravována.

Těšíme se na Vaši účast.

„Krásná hudba, z.s.“

Zpět...
Dostávejte aktuality v e-mailu
Zaregistrujte se k našemu newsletteru a získávejte pravidelný přehled o novinkách z dění festivalu.
Podkrkonošské hudební léto
+420 737 554 879
krasna.hudba.phl@gmail.com
Krásná hudba, z.s., Oplany 63, 281 63
IČO: 05411947, Banka: 3057149002/5500 (Raiffeisenbank Bank)
Všechna práva vyhrazena © Podkrkonošské hudební léto