ZAVŘÍT
Pozvěte hudbu
do Vašich
duší
Mrkněte na videopozvánku...

1. ročník - Podkrkonošské hudební léto 2017

„...Čtyři struny a dvě ruce... to je vlastně celý svět. Zkuste zavřít oči a jen poslouchat čisté souzvuky Bachových sonát.“

Zakladatelka festivalu a novopacká houslistka Ludmila Pavlová byla již několikrát pozvána do Nové Paky, aby zde zahrála sólový recitál, a s ohledem na stále rostoucí zájem a nadšení posluchačů o koncerty vážné hudby, se rozhodla nabídnout zážitky z poslechu i pro širší okolí svým festivalem. Housle byly spojovacím prvkem festivalu a navazovaly na tradici houslového pedagoga Josefa Muziky, který v Nové Pace žil a vyučoval.

 

Hlavní idea festivalu zněla: „Proč by museli posluchači jezdit za skvělými hudebníky do hlavních měst, když je možné pozvat špičkové muzikanty až k nim do zajímavých místních kostelů, sálů a zahrad, kterými Podkrkonoší oplývá?

 

Na festivalu se představili rovněž hosté světového formátu – klavírista Stanilav Gallin, dále violoncellista Eduard Šístek nebo mladičká umělkyně Barbora Hulcová na historické strunné nástroje jako je theorba a barokní loutna, a to v kostele sv. Bartoloměje na Pecce  s barokním programem tomuto prostoru vlastním.

 

MUCHA TRIO (seskupení mladých dam – klavír, housle, klarinet) zahrálo v Lázních Bělohrad a další části festivalu byly věnovány sólovým recitálům, a to v sobotu 15. července 2017 od 18 hod. v kostele sv. Bartoloměje na Pecce a ve čtvrtek 10. srpna 2017 od 17 hod. ve farním kostele sv. Mikuláše na náměstí v Nové Pace.

 

Na slavnostní závěrečný koncert festivalu přijel i vzácný host - světoznámý violoncellista Jakub Tylman, koncertní mistr německého orchestru z Chemnitz.

 

Ludmila se Jičínskému, Novopackému i Královehradeckému deníku zmínila, že má k Nové Pace a podkrkonoší silnou vazbu: „Odtud pochází můj otec, který mě naučil milovat přírodu, zvlášť tu „novopackou“. Každoročně jsem spolu s diplomem z  houslové  soutěže Mistra Josefa Muziky převzala i novopacký achát, který jsem už dávno z vycházek po okolí znala. Možná právě i proto ve mně toto nádherné prostředí, kde jsem trávila své nejútlejší dětství a následně pak každé prázdniny, zanechalo hlubokou inspirativní stopu.

„Krásná hudba, z. s.“

Zpět...
Dostávejte aktuality v e-mailu
Zaregistrujte se k našemu newsletteru a získávejte pravidelný přehled o novinkách z dění festivalu.
Podkrkonošské hudební léto
+420 737 554 879
krasna.hudba.phl@gmail.com
Krásná hudba, z.s., Oplany 63, 281 63
IČO: 05411947, Banka: 3057149002/5500 (Raiffeisenbank Bank)
Všechna práva vyhrazena © Podkrkonošské hudební léto